Zpracování umělého kamene, KORIAN, MONTELLI

Umělý kámen Corian a Montelli splňuje všechny hygienické normy a díky tomu je velice vhodný pro aplikaci v kuchyních, hotelech, restauracích, bankách nebo nemocnicích.

Umělý kámen Montelli je k dispozici v tloušce 12 mm a nedá se tepelně vytvarovat jako umělý kámen Corian. Díky frézování lze však lehce vytvořit oblé hrany kuchyňských desek nebo okraje dřezu. Umělý kámen Corian a Montelli je díky své náročnosti při zpracování dodáván pouze zkušeným zpracovatelům, kteří mají k dispozici odpovídající nástroje a prošli náročnými testy kvality.

Společnost FAMI – truhlářství je autorizovaným zpracovatelem těchto materiálů.

CORIAN® je originální povrchový materiál

Jehož výhradním výrobcem je americká firma DuPont. Jedná se o směs přírodních minerálů a čisté akrylátové pryskyřice. Vyrábí se jižž od poloviny šedesátých let, je to jižž léty prověřený materiál, u kterého výrobce je schopen deklarovat jeho fyzikálně technické vlastnosti prověřené mnoha lety užžívání jak v komerčních interiérech, zdravotnictví a v neposlední řadě v mnoha privátních interiérech po celém světě.
Corian® je povrchový materiál nabízející velké možžnosti pro designéry a architekty.

Díky svým vynikajícím vlastnostem nachází uplatnění jak v domácnostech, tak v komerčním prostředí, jako jsou hotely, zdravotnická zařízení, obchody a administrativní centra. Cokoliv si představíte lze také z materiálu Corian® vyrobit. Možžnosti jeho aplikací jsou téměř neomezené. Lze jej použžít v domácnosti, ale i ke konstrukci velkých architektonických projektů.

Corian® je vhodný jak pro vertikální aplikace, tak pro horizontální plochy. Využžívá se při výrobě nábytku a osvětlení. CORIAN® je vyroben z přírodních materiálů (cca 75% drceného bauxitu) a jako pojivo sloužží látky na bázi metylmetakrylátů. Je to pevná, homogenní, masivní hmota s rovnoměrně rozložženou barvou a texturou v celém průřezu.

Práce s materiálem CORIAN®:

  • za studena lze řezat, frézovat, brousit nebo lepit .
  • při teplotách kolem 160°C se dá snadno ohýbat a tvarovat ve formách.
  • vyspělou technologií lepení a následným přebroušením se docílí bezesparého spoje a tak i sebevětší plochy či tělesa vypadají jakoby vyrobeny z jednoho kusu materiálu. Je prakticky 100% opravitelný.
  • CORIAN ® je možžné dále kombinovat s mnoha dalšími materiály (dřevo, sklo, plexisklo, kovy apod) a tím docílit naprosto originálního designu ve všech oblastech našeho kažždodenního žživota.

Vlastnosti materiálu CORIAN®:

  • spojuje praktické vlastnosti jako je trvanlivost a dlouhodobá všeobecná stálost, prokazuje velmi dobré mechanické vlastnosti jako je tvrdost, houžževnatost, otěru vzdornost apod.
  • je to materiál s pevným, celistvým a neporézním povrchem, což znamená, žže je nenasákavý a tudힾ vykazuje značnou odolnost proti znečištění. Při jeho spojování nevznikají žžádné spáry, vytváří dokonale hladkou plochu, špína a ani bakterie nepronikají do struktury Corianu a je tedy velmi hygienický.
  • je neobyčejně tvárný. Vzhledem ke své jedinečné tvárnosti a snadné opracovatelnosti vyhoví požžadavkům na ty nejnáročnější atypické tvary jak v oblasti komerčních projektů, tak i na speciální technické řešení staveb jak v interiéru, tak i v exteriéru. Architekti jej velmi rádi použžívají na designování interiérů nebo na specifické řešení kuchyní a koupelen.
  • je materiál špičkové kvality. Má mimořádnou žživotnost, snadnou údržžbu a i po letech si uchovává své vlastnosti a atraktivní vzhled. Poškození povrchu poškrábáním je snadno odstranitelné prostým přebroušením, u hrubšího poškození vyspravením, přebroušením a přeleštěním do zcela perfektního stavu. V konečném důsledku, vzhledem ke své kvalitě, znamená i úsporu finančních prostředků.

NAŠE DALŠÍ SLUŽBY